۲۹- انتخابات!

درود، 05.gif

اين بار می‌خوام مطلبی را براتون ارائه کنم که آن را برای اواسط اسفند ،به مناسبت ۱ اسفند ۸۲ روز انتخابات مجلس هفتم، آماده کرده‌بودم، اما به‌دليل يک سری مشکلات شخصی و بی‌برنامه‌ريزی در کارهام، تا الان موفق به ارائهء آن نشده‌ام.34.gif02.gif

اول يک 30.gif جوک 01.gif از خودم برايتان تعريف کنم:

اگر دقت کرده‌باشيد، چند سالی است که صدا و سيما گير داده به بچه‌های رأی‌اولی (۱۶ ساله‌ها) و می‌پرسد: از اين که برای اولين بار می‌خواهی رأی بدهی چه احساسی داری؟

البته من رأی‌ اولی نيستم، اما يکبار که داشتم چنين گزارشی را از تلويزيون می‌ديدم، يکباره اين جواب تو ذهنم تداعی شد که: احساس می‌کنم که گوش‌هايم دراز شده! 04.gif03.gif09.gif

چندی است که به هر چيزی که دور و بر مان می‌گذرد نگاه می‌کنم، تو ذهنم آخرش به 16.gifسياست16.gif ربط پيدا می‌کند،

به قول معروف:             27.gif سياست، مثل بازی شطرنج است. 33.gif

و به نظر من: مردم ايران در اين بازی (چه از طرف دولتِ خود و چه از طرف بيگانگان) مات شدهء سياست‌اند، حال آنکه فکر می‌کنند که خيلی از سياست سر در می‌آورند!

داشتم با خودم فکر می‌کردم که: چطور با وجود اين همه تبليغات منفی عليه انتخاباتِ مجلس هفتم و نارضايتی ِ کلی و عمومی ِ مردم، آمار آراءِ اتخاذ شده بالا بوده‌است؟!

و به دو نتيجهء اساسی رسيدم:

۱. با کاهش تعداد صندوق‌های رأی، بر ميزان تجمع مردم در پای هر صندوق افزوده‌شده،  لذا به‌ظاهر ميزان استقبال مردم از انتخابات بالا می‌رود! 11.gif20.gif

۲. تمام آراءِ اتخاذ شده، در وزارت‌کشور در يک ضريبِ بزرگتر از يک (مثلاْ در عدد 1.5) ضرب می‌شود. به عبارت ديگر، در وزارت‌کشور ابتدا آراءِ تمامی کانديداها در اين ضريب ضرب می‌شود و سپس اعداد جديد به اطلاع مردم می‌رسد. با اين روش، ضمن اينکه در حق هيچ نماينده‌ای ظلم نمی‌شود، به‌ظاهر ميزان استقبال مردم از انتخابات بالا می‌رود! 33.gif

امروز که تصميم گرفتم اين مطلب را در وبلاگ وارد کنم، به‌صورت کاملاْ اتفاقی راديو هم اعلام کرد که، دور دوم انتخابات روز ۱۸ ارديبهشت خواهد بود. 03.gif (اين جور اتفاقها در زندگی من زياد رخ می‌ده! 11.gif)

حق يارتان،

بدرود. 23.gif

/ 17 نظر / 160 بازدید
نمایش نظرات قبلی
passat

از اين گوش درازی نگو که دلم خونه/سياست؟،بی پدرمادرترين است/که با دين آميخته شده متاسفانه/ديگه هيچی نميگم چون هرچی بگم کم گفتم.خدا خودش رحم کنه.

گولمالی

سلام...سلام....دوست جون قدیمی . مدتی بود از وبلاگت خبر نداشتم . باید بگم که نسبت به وبلاگ تو یه احساس جالبی دارم . بهم سر بزن . خوشحال میشم . موفق باشی .

delbar

سلام‌!!!!! بهم سر بزن . خوشحال میشم . موفق باشی

مهدی

مرسی این ملکت اصلاح پذیر .....

گلپونه

سلام ممنون از حضورت. مطلبت رو جالب به طنز بيان کرده بودی موفق باشی

viran

سلام.کجايی تو ؟ دلمون تنگ شده واست.خوش باشی.

آزاد ياسمين

سلام . . . خوبی . . . اقا سر به ما نميزنی . . . راستی آپديت کردم . . . سر بزن . . . موفق باشی . . . آزاد

اميد

سلام اگه سيد سعيد خاتمی را ميشناسی به من ايميل بزن. (ببخشيد اگه اين مطلب را تو کامنتتون گذاشتم.)